Onlinekvalitetsauktion 30 januari 2018

AUKTION

Slagauktion: Tisdag 30 januari, kl. 10.00

Visning i Uppsala
Lör 27 jan – sön 28 jan, kl. 11.00 – 17.00
Mån 29 jan, kl. 13.00 – 17.00
Adress: Dragarbrunnsgatan 73, Uppsala

Se katalogen »

SPECIAL: MADELEINE PYK

Madeleine Pyk, "Ateljén Qui Lunel". Signerad M Pyk. Olja på duk, 45 x 35 cm.

En av våra mest färgstarka och fascinerande samtida konstnärer är Madeleine Pyk, känd för sina fantasifulla kompositioner och djupdykningar i sagornas värld. Onlinekvalitetsauktionen den 30 januari bjuder på ett stort antal verk av Madeleine Pyk från olika perioder i konstnärens liv. Verken visas på vårt kontor i Stockholm under perioden 25-29 januari.

Visning i Stockholm 25-29 januari
Vardagar kl. 10-17, helg kl. 11-17
Plats: Nybrogatan 20, Stockholm

Läs mer: Madeleine Pyk – en färgstark och fascinerande konstnär »

Allt du behöver veta