Logga in

Kontakt


Här hittar ni kontaktinformation, adresser och öppettider.

Tveka inte att kontakta oss för fri värdering, rådgivning eller hembesök. Ni kan kontakta oss genom att ringa, maila eller besöka något av våra kontor i Uppsala, Stockholm, Göteborg eller Malmö. Ingen föranmälan krävs. Varmt välkomna!


Telefon

Tel: 018-12 12 22
Växeln är öppen vardagar kl. 9 – 17, lunchstängt kl. 12 – 13

E-post

mail@uppsalaauktion.se

Postadress

Uppsala Auktionskammare
Box 184, 751 04 Uppsala

Våra kontor

Våra medarbetare

Magnus Bexhed

Verkställande direktör

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-18 35 16
Mobil: 0705-22 12 04
bexhed@uppsalaauktion.se

Knut Knutson

Chefsintendent

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-12 12 22
Mobil: 0708-12 12 27
mail@uppsalaauktion.se

Cronje van Walleghem

Vice VD, förste intendent

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-18 35 15
Mobil: 0705-12 12 29
walleghem@uppsalaauktion.se

Sofie Bexhed

Försäljningschef

Tel: 018-18 35 18
Mobil: 0705-22 61 62
sofie.bexhed@uppsalaauktion.se

Agnes Lidehäll

Administrativ chef & Marknadsansvarig

Tel: 018-18 35 01
Mobil: 0701-08 14 03
lidehall@uppsalaauktion.se

Charlotte Widenfelt

Intendent Asiatiskt konsthantverk

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-18 35 20
Mobil: 0709-72 32 82
widenfelt@uppsalaauktion.se

Erik Ingare

Intendent

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-18 35 26
Mobil: 0720-70 67 89
ingare@uppsalaauktion.se

Oscar Silfverhielm

Intendent - Malmö

Tel: 018-18 35 13
Mobil: 0706-04 76 66
silfverhielm@uppsalaauktion.se

Fredrik Blidberg

Intendent - Göteborg

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 031-16 12 12
Mobil: 0705-12 44 31
blidberg@uppsalaauktion.se

Karl-Magnus Törnros

Intendent

Klassiska möbler, silver och äldre konsthantverk
Tel: 018-18 35 23
Mobil: 0720-77 82 30
tornros@uppsalaauktion.se

Julia Unge Sörling

Intendent

Äldre och klassisk konst
Tel: 018-18 35 08
Mobil: 0701-08 14 08
sorling@uppsalaauktion.se

Clara Kling

Intendent

Smycken
Tel: 018-18 35 07
Mobil: 0701-08 14 07
kling@uppsalaauktion.se

Fredrik Fellbom

Intendent

Skulptur och grafik
Tel: 018 - 18 35 19
Mobil: 0707 - 51 81 31
fellbom@uppsalaauktion.se

Jeanna Ahlin

Intendent

Modern och samtida konst
Tel: 018-18 35 10
Mobil: 0734-32 41 45
ahlin@uppsalaauktion.se

Karl Green

Intendent

Design och modernt konsthantverk
Tel: 018-18 35 14
Mobil: 0701-08 14 04
green@uppsalaauktion.se

Charlotte Elmér

Intendent

Gemmolog, FGA
Tel: 018-18 35 24
Mobil: 0720-76 20 30
elmer@uppsalaauktion.se

Tony Frank

Intendent - Klockor

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018 - 18 35 21
Mobil: 0720-76 20 29
frank@uppsalaauktion.se

Louise Westberg

Ekonomiansvarig

Tel: 018-18 35 03
Mobil: 0701-08 14 05
westberg@uppsalaauktion.se

Charlotte Johansson

Ekonomiassistent

Tel: 018-18 35 02
Mobil: 0701-08 14 00
c.johansson@uppsalaauktion.se

Artur Wahlsten

Assistent

Tel: 018-18 35 22
Mobil: 0734-32 43 29
wahlsten@uppsalaauktion.se

Laura Karlsson

VD-assistent

Tel: 018-18 35 04
Mobil: 0720-70 61 91
karlsson@uppsalaauktion.se

Josefin Nordgren

Logistik

Tel: 018-18 35 05
Mobil: 0701-08 14 02
nordgren@uppsalaauktion.se

Martin Ameln Ringö

Logistik

Tel: 018-18 35 12
Mobil: 0733-24 94 29
ringo@uppsalaauktion.se

David Magnusson

Fotograf

Tel: 018-18 35 17
Mobil: 0701-08 14 01
magnusson@uppsalaauktion.se

Daniel Wahlberg

Fotograf

Tel: 018-18 35 06
Mobil: 0701-08 14 06
wahlberg@uppsalaauktion.se

Jonas Jöreskog

It-ansvarig

Tel: 018-18 35 11
joreskog@uppsalaauktion.se

Sophie Berntson

Representant

Mobil: 0708 - 75 57 51
berntson@uppsalaauktion.se