Logga in

Kontakt


Här hittar ni kontaktinformation, adresser och öppettider.

Tveka inte att kontakta oss för fri värdering, rådgivning eller hembesök. Ni kan kontakta oss genom att ringa, maila eller besöka något av våra kontor i Uppsala, Stockholm, Göteborg eller Malmö. Ingen föranmälan krävs. Varmt välkomna!


Telefon

Tel: 018-12 12 22
Växeln är öppen vardagar kl. 9-17, lunchstängt kl. 12-13

E-post

mail@uppsalaauktion.se

Postadress

Uppsala Auktionskammare
Box 184, 751 04 Uppsala

Våra kontor

Våra medarbetare

Knut Knutson

Chefsintendent

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-12 12 22
Mobil: 0708-12 12 27
mail@uppsalaauktion.se

Magnus Bexhed

Verkställande direktör

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-18 35 16
Mobil: 0705-22 12 04
bexhed@uppsalaauktion.se

Cronje van Walleghem

Vice VD, förste intendent

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-18 35 15
Mobil: 0705-12 12 29
walleghem@uppsalaauktion.se

Sofie Bexhed

Försäljningschef

Tel: 018-18 35 18
Mobil: 0705-22 61 62
sofie.bexhed@uppsalaauktion.se

Agnes Lidehäll

Administrativ chef & Marknadsansvarig

Tel: 018-18 35 01
Mobil: 0701-08 14 03
lidehall@uppsalaauktion.se

Charlotte Widenfelt

Intendent

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-18 35 20
Mobil: 0709-72 32 82
widenfelt@uppsalaauktion.se

Oscar Silfverhielm

Intendent - Malmö

Tel: 018-18 35 13
Mobil: 0706-04 76 66
silfverhielm@uppsalaauktion.se

Erik Ingare

Intendent

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-18 35 26
Mobil: 0720-70 67 89
ingare@uppsalaauktion.se

Fredrik Blidberg

Intendent - Göteborg

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 031-16 12 12
Mobil: 0705-12 44 31
blidberg@uppsalaauktion.se

Julia Unge Sörling

Intendent

Tel: 018-18 35 08
Mobil: 0701-08 14 08
sorling@uppsalaauktion.se

Karl-Magnus Törnros

Intendent

Tel: 018-18 35 23
Mobil: 0720-77 82 30
tornros@uppsalaauktion.se

Clara Kling

Intendent

Tel: 018-18 35 07
Mobil: 0701-08 14 07
Kling@uppsalaauktion.se

Fredrik Fellbom

Intendent

Tel: 018 - 18 35 19
Mobil: 0707 - 51 81 31
fellbom@uppsalaauktion.se

Jeanna Ahlin

Intendent

Tel: 018-18 35 10
Mobil: 0734-32 41 45
ahlin@uppsalaauktion.se

Karl Green

Intendent

Tel: 018-18 35 14
Mobil: 0701-08 14 04
green@uppsalaauktion.se

Simon Lundberg

Assistent

Tel: 018-18 35 04
Mobil: 0720-70 61 91
lundberg@uppsalaauktion.se

Catherine Klev

Kundtjänst

Tel: 018-18 35 05
Mobil: 0701-08 14 02
c.klev@uppsalaauktion.se

Martin Ringö

Lager & logistik

Tel: 018-18 35 12
Mobil: 073-324 94 29
ringo@uppsalaauktion.se

Daniel Wahlberg

Fotograf

Tel: 018-18 35 06
wahlberg@uppsalaauktion.se

David Magnusson

Fotograf

Tel: 018-18 35 17
Mobil: 0701-08 14 01
magnusson@uppsalaauktion.se

Sara Gellermark

Ekonomichef

Tel: 018-18 35 03
Mobil: 0701-08 14 05
gellermark@uppsalaauktion.se

Charlotte Johansson

Ekonomiassistent

Tel: 018-18 35 02
Mobil: 0701-08 14 00
c.johansson@uppsalaauktion.se

Jonas Jöreskog

It-ansvarig

Tel: 018-18 35 11
joreskog@uppsalaauktion.se

Elisabeth Wachtmeister

Representant

Mobil: 0709 - 85 92 22
wachtmeister@uppsalaauktion.se

Sophie Berntson

Representant

Mobil: 0708 - 75 57 51
berntson@uppsalaauktion.se