Logga in

Hemvärdering – värdering hemma hos dig


Våra experter utför dagligen hembesök i Stockholm, Göteborg, Malmö och Uppsala med omnejd. Vi gör även regelbundet resor runt om i hela Sverige för inlämning av föremål till våra kvalitetsauktioner. Hembesök inför eventuell försäljning sker alltid förutsättningslöst och kostnadsfritt. Kontakta oss och boka ett hembesök

Hembesök och mottagningar sker även kontinuerligt i hela Skandinavien och övriga Europa.

Vår kunskap – din trygghet

Våra hemvärderingsmän är av Sveriges Handelskamrar förordnade värderingsmän. Tillsammans med våra erfarna intendenter och extern internationell expertis finns alla förutsättningar för utförliga och gedigna värderingar. Vi behandlar alla kunduppgifter strikt konfidentiellt och vi tillämpar även Sveriges Auktionsföretagsförenings etiska regler.

Försäkrings- och skiftesvärderingar

Om du har föremål hemma som du vill veta värdet på i försäkringssyfte eller om du står inför en uppdelning av ett hem och är i behov av en skiftesvärdering är du välkommen att kontakta oss så berättar vi mer om hur vi gör dessa typer av värderingar.

Boka hembesök - kontakta oss

Knut Knutson

Chefsintendent

Tel: 018-12 12 22
Mobil: 0708-12 12 27
mail@uppsalaauktion.se

Magnus Bexhed

Verkställande direktör

Tel: 018-18 35 16
Mobil: 0705-22 12 04
bexhed@uppsalaauktion.se

Cronje van Walleghem

Vice VD, förste intendent

Tel: 018-18 35 15
Mobil: 0705-12 12 29
walleghem@uppsalaauktion.se

Erik Ingare

Intendent

Tel: 018-18 35 26
Mobil: 0720-70 67 89
ingare@uppsalaauktion.se

Fredrik Fellbom

Intendent

Tel: 018 - 18 35 19
Mobil: 0707 - 51 81 31
fellbom@uppsalaauktion.se

Clara Kling

Intendent

Tel: 018-18 35 07
Mobil: 0701-08 14 07
Kling@uppsalaauktion.se

Fredrik Blidberg

Intendent - Göteborg

Tel: 031-16 12 12
Mobil: 0705-12 44 31
blidberg@uppsalaauktion.se

Oscar Silfverhielm

Intendent - Malmö

Tel: 018-18 35 13
Mobil: 0706-04 76 66
silfverhielm@uppsalaauktion.se

Mer information