Logga in

Hembesök – värdering hemma hos dig


Våra experter utför dagligen hembesök i Stockholm, Göteborg, Malmö och Uppsala med omnejd. Vi gör regelbundet resor runt om i hela Sverige för inlämning av föremål till våra kvalitetsauktioner. Hembesök inför eventuell försäljning sker alltid förutsättningslöst och kostnadsfritt. Kontakta oss och boka ett hembesök. 

Hembesök och mottagningar sker även kontinuerligt i hela Skandinavien och övriga Europa.

Vår kunskap – din trygghet

Våra hemvärderingsmän är av Sveriges Handelskamrar förordnade värderingsmän. Tillsammans med våra erfarna intendenter och extern internationell expertis finns alla förutsättningar för utförliga och gedigna värderingar. Vi behandlar alla kunduppgifter strikt konfidentiellt och vi tillämpar även Sveriges Auktionsföretagsförenings etiska regler.

Försäkrings- och skiftesvärderingar

Om du har föremål hemma som du vill veta värdet på i försäkringssyfte eller om du står inför en uppdelning av ett hem och är i behov av en skiftesvärdering är du välkommen att kontakta oss så berättar vi mer om hur vi gör dessa typer av värderingar. 


Hemvärderingsavdelningen

Knut Knutson
Tel: 0708-12 12 27
mail@uppsalaauktion.se 

Magnus Bexhed
Tel: 0705-22 12 04
bexhed@uppsalaauktion.se

Sofie Bexhed
Tel: 0705-22 61 62
sofie.bexhed@uppsalaauktion.se

Cronje van Walleghem
Tel: 0705-12 12 29
walleghem@uppsalaauktion.se

Fredrik Blidberg
Tel: 0705-12 44 31
blidberg@uppsalaauktion.se

Oscar Silfverhielm
Tel: 0706-04 76 66
Silfverhielm@uppsalaauktion.se 

Clara Kling
Tel: 0701-08 14 07
kling@uppsalaauktion.se

Erik Ingare
Tel: 0720-70 67 89
ingare@uppsalaauktion.se 

 

Värdera föremål

Värdera mitt föremål

Att sälja: Steg-för-steg

Enkelt & tryggt

Våra verksamhetsområden

Se toppnoteringar

Våra köpstarka kunder söker