Internationell kvalitetsauktion

Nu är onlinekatalogerna inför vår Internationella Kvalitetsauktion 7–9 juni 2017 publicerade. Välkommen att utforska katalogerna och besök oss under visningarna i Stockholm och Uppsala.

Till katalogerna

Mästerverk av Carl Larsson

Carl Larssons ljuvliga akvarell ”Pappa, mamma, barn” är utförd år 1906 för barnens jultidning ”Jultomten”. Se mästerverket på visningen i Stockholm som pågår just nu. Väl mött!

Läs mer

Visning i Stockholm pågår nu

Varmt välkomna till vår visning i Stockholm med utvalda objekt inför vår kommande Internationella Kvalitetsauktion 7 –  9 juni 2017. Visningen äger rum 19 – 28 maj i våra lokaler på Nybrogatan 20.

Visning i Stockholm

Visning i Uppsala

Den stora ordinarie visningen i Uppsala äger rum 31 maj – 4 juni, där visas alla objekt inför vår kommande Internationella Kvalitetsauktion 7 –  9 juni 2017. Varmt välkomna!

Visning i Uppsala

Enastående verk av Jordaens

Två enastående trompe l'oeil väggmålningar av Jacob Jordaens. De båda är nu återförenade inför försäljning. Välkommen att se målningarna på visningen i Stockholm som pågår just nu.

Läs mer

Värdering och inlämning

Våra köpstarka kunder söker konst, antikviteter och modern design. Inlämning pågår till våra kommande kvalitetsauktioner. Kontakta gärna våra experter för mer information. Vi gör hembesök i hela landet!

Kontakta våra värderingsmän

Objekt ur aktuella auktioner