Logga in

Låt oss värdera ditt föremål


Går du i säljtankar, eller funderar du över vad ditt konstverk eller antikvitet är värd?

Att få dina föremål värderade är enkelt, kostnadsfritt och förutsättningslöst. Våra intendenter har stor erfarenhet av värdering av konst och antikviteter och bistår er gärna.


Bildvärdering

Genom att skicka in bilder på dina föremål kan du enkelt och snabbt få dina föremål värderade av några av Sveriges ledande experter.  Skicka bilder och info till mail@uppsalaauktion.se
Vänligen uppge ditt namn och telefonnummer i mailet


FaceTime

Få ditt objekt värderat direkt genom att ringa våra experter via FaceTime.


Hembesök – vi värderar hemma hos dig

Våra experter utför dagligen hemvärdering i Stockholm, Göteborg, Malmö och Uppsala med omnejd. Vi gör även regelbundet resor runt om i hela Sverige för inlämning av föremål till våra kvalitetsauktioner. Boka ditt hembesök idag!
Kontakta hemvärderingen


Välkommen in till något av våra kontor

Ta med ditt föremål, eller bild på föremålet, till något av våra kontor i Stockholm, Malmö, Göteborg och Uppsala. Våra värderingsmän bistår dig gärna med personlig service och rådgivning.
Adresser och öppettider

Varmt välkommen att kontakta våra experter direkt

Knut Knutson

Chefsintendent

Tel: 018-12 12 22
Mobil: 0708-12 12 27
mail@uppsalaauktion.se

Magnus Bexhed

Verkställande direktör

Tel: 018-18 35 16
Mobil: 0705-22 12 04
bexhed@uppsalaauktion.se

Cronje van Walleghem

Vice VD, förste intendent

Tel: 018-18 35 15
Mobil: 0705-12 12 29
walleghem@uppsalaauktion.se

Sofie Bexhed

Försäljningschef

Tel: 018-18 35 18
Mobil: 0705-22 61 62
sofie.bexhed@uppsalaauktion.se

Jeanna Ahlin

Intendent

Tel: 018-18 35 10
Mobil: 0734-32 41 45
ahlin@uppsalaauktion.se

Erik Ingare

Intendent

Tel: 018-18 35 26
Mobil: 0720-70 67 89
ingare@uppsalaauktion.se

Fredrik Fellbom

Intendent

Tel: 018 - 18 35 19
Mobil: 0707 - 51 81 31
fellbom@uppsalaauktion.se

Julia Unge Sörling

Intendent

Tel: 018-18 35 08
Mobil: 0701-08 14 08
sorling@uppsalaauktion.se

Clara Kling

Intendent

Tel: 018-18 35 07
Mobil: 0701-08 14 07
kling@uppsalaauktion.se

Karl-Magnus Törnros

Intendent

Tel: 018-18 35 23
Mobil: 0720-77 82 30
tornros@uppsalaauktion.se

Charlotte Widenfelt

Intendent

Tel: 018-18 35 20
Mobil: 0709-72 32 82
widenfelt@uppsalaauktion.se

Karl Green

Intendent

Tel: 018-18 35 14
Mobil: 0701-08 14 04
green@uppsalaauktion.se

Fredrik Blidberg

Intendent - Göteborg

Tel: 031-16 12 12
Mobil: 0705-12 44 31
blidberg@uppsalaauktion.se

Oscar Silfverhielm

Intendent - Malmö

Tel: 018-18 35 13
Mobil: 0706-04 76 66
silfverhielm@uppsalaauktion.se

Mer information