Logga in

Låt oss värdera ditt föremål


Går du i säljtankar, eller funderar du över vad ditt konstverk eller antikvitet är värd?

Att få dina föremål värderade är enkelt, kostnadsfritt och förutsättningslöst. Våra intendenter har stor erfarenhet av värdering av konst och antikviteter och bistår er gärna.

Kontakta oss och få dina föremål värderade av några av Sveriges ledande experter

Värdera föremål

Varmt välkommen att kontakta våra experter direkt

Knut Knutson

Chefsintendent

Tel: 018-12 12 22
Mobil: 0708-12 12 27
mail@uppsalaauktion.se

Magnus Bexhed

Verkställande direktör

Tel: 018-18 35 16
Mobil: 0705-22 12 04
bexhed@uppsalaauktion.se

Cronje van Walleghem

Vice VD, förste intendent

Tel: 018-18 35 15
Mobil: 0705-12 12 29
walleghem@uppsalaauktion.se

Sofie Bexhed

Försäljningschef

Tel: 018-18 35 18
Mobil: 0705-22 61 62
sofie.bexhed@uppsalaauktion.se

Jeanna Ahlin

Intendent

Tel: 018-18 35 10
Mobil: 0734-32 41 45
ahlin@uppsalaauktion.se

Erik Ingare

Intendent

Tel: 018-18 35 26
Mobil: 0720-70 67 89
ingare@uppsalaauktion.se

Fredrik Fellbom

Intendent

Tel: 018 - 18 35 19
Mobil: 0707 - 51 81 31
fellbom@uppsalaauktion.se

Karl-Magnus Törnros

Intendent

Tel: 018-18 35 23
Mobil: 0720-77 82 30
tornros@uppsalaauktion.se

Charlotte Widenfelt

Intendent Asiatiskt konsthantverk

Tel: 018-18 35 20
Mobil: 0709-72 32 82
widenfelt@uppsalaauktion.se

Karl Green

Intendent

Tel: 018-18 35 14
Mobil: 0701-08 14 04
green@uppsalaauktion.se

Tony Frank

Intendent - Klockor

Tel: 018 - 18 35 21
Mobil: 0720-76 20 29
frank@uppsalaauktion.se

Charlotte Elmér

Intendent & Ansvarig Magasin 1

Tel: 018-18 35 24
Mobil: 0720-76 20 30
elmer@uppsalaauktion.se

Fredrik Blidberg

Intendent - Göteborg

Tel: 031-16 12 12
Mobil: 0705-12 44 31
blidberg@uppsalaauktion.se

Oscar Silfverhielm

Intendent - Malmö

Tel: 040-16 12 12
Mobil: 0706-04 76 66
silfverhielm@uppsalaauktion.se

Mer information