Sista chansen för inlämning!

Uppsala Auktionskammare har hittills i år sålt tre av de fyra högst betalda konstverken på auktion i Sverige.

Läs mer

Vi söker klassisk konst och antikviteter

Nu är det hög tid för inlämning till vår kommande Internationella Kvalitetsauktion för Klassiskt.

Kontakta oss idag

Vi söker design!
Möbler, keramik, glas...

Nu är det sista chansen för inlämning till en av säsongens främsta auktioner för design.

Läs mer

Stor värderingsvecka för asiatiskt

Varmt välkommen att träffa våra experter i Uppsala, Malmö, Göteborg och Stockholm för värdering, inlämning och rådgivning.

Se när och var

Vi kan konsten att sälja!

Välkommen att kontakta några av Sveriges främsta auktionister och experter.

Kontakta oss idag

Sista chansen för inlämning!

Uppsala Auktionskammare har hittills i år sålt tre av de fyra högst betalda konstverken på auktion i Sverige. Nu är det sista chansen för inlämning till vår kommande Internationella Kvalitetsauktion för Modern & Samtida konst + Design.

Kontakta våra experter »

Vi söker klassisk konst

Helene Schjerfbeck, Carl Larsson, Bruno Liljefors, Anders Zorn... är bara några av de konstnärer vars konstverk är högt eftertraktade. Sälj till rekordpriser - nu är det hög tid för inlämning till vår Internationella Kvalitetsauktion för Klassiskt.

Läs mer »

Stor efterfrågan på design

Nu är det sista chansen för inlämning till en av Nordens främsta designauktioner - vår Internationella Kvalitetsauktion för Design som äger rum 12 november på Nybrogatan 20 i Stockholm.

Se vad våra köpstarka kunder söker »

Våra köpstarka kunder söker klassisk konst & antikviteter

Nu är det hög tid för inlämning till vår kommande Internationella Kvalitetsauktion för Klassiskt 10 – 13 december. Välkommen att kontakta våra experter för värdering, inlämning och rådgivning.

Se vad våra kunder söker »

Sökes: Kinesiska skatter

Nu är det hög tid för inlämning till vår kommande Asian Sale i december. Vi söker föremål av porslin, jade, buddhor, lack, silver och cloisonné samt bronsföremål. Särskilt eftertraktat är föremål med periodmärken och objekt med proveniens från äldre kända svenska samlare.

Läs mer »

Bli kund

Att bli kund hos Uppsala Auktionskammare är både enkelt och kostnadsfritt. Du kan antingen registrera dig här på hemsidan eller på något av våra kontor.

Registrera mig »

Objekt ur Kvalitetsauktionen 15 – 16 oktober

Kommande värderingsdagar

Inlämning & värdering