Auktionen fortsätter imorgon! Start kl 10

Utforska katalogen

Sista chansen för inlämning!

Uppsala Auktionskammare har hittills i år sålt tre av de fyra högst betalda konstverken på auktion i Sverige.

Läs mer

Vi söker klassisk konst och antikviteter

Nu är det hög tid för inlämning till vår kommande Internationella Kvalitetsauktion för Klassiskt.

Kontakta oss idag

Vi söker design!
Möbler, keramik, glas...

Nu är det sista chansen för inlämning till en av säsongens främsta auktioner för design.

Läs mer

Vi kan konsten att sälja!

Välkommen att kontakta några av Sveriges främsta auktionister och experter.

Kontakta oss idag

Auktionen fortsätter imorgon! Med start kl. 10

Kvalitetsauktion 15 – 16 oktober. Varmt välkommen att följa auktionen på plats i vår auktionssal i Magasin 1, Frihamnen i Stockholm eller att följa auktionen live online.

Utforska katalogen »

Sista chansen för inlämning!

Uppsala Auktionskammare har hittills i år sålt tre av de fyra högst betalda konstverken på auktion i Sverige. Nu är det sista chansen för inlämning till vår kommande Internationella Kvalitetsauktion för Modern & Samtida konst + Design.

Kontakta våra experter »

Våra köpstarka kunder söker klassisk konst & antikviteter

Nu är det hög tid för inlämning till vår kommande Internationella Kvalitetsauktion för Klassiskt 10 – 13 december. Välkommen att kontakta våra experter för värdering, inlämning och rådgivning.

Se vad våra kunder söker »

Stor efterfrågan på design

Nu är det sista chansen för inlämning till en av Nordens främsta designauktioner - vår Internationella Kvalitetsauktion för Design som äger rum 12 november på Nybrogatan 20 i Stockholm.

Se vad våra köpstarka kunder söker »

Vi söker klassisk konst

Helene Schjerfbeck, Carl Larsson, Bruno Liljefors, Anders Zorn... är bara några av de konstnärer vars konstverk är högt eftertraktade. Sälj till rekordpriser - nu är det hög tid för inlämning till vår Internationella Kvalitetsauktion för Klassiskt.

Läs mer »

Sökes: Kinesiska skatter

Nu är det hög tid för inlämning till vår kommande Asian Sale i december. Vi söker föremål av porslin, jade, buddhor, lack, silver och cloisonné samt bronsföremål. Särskilt eftertraktat är föremål med periodmärken och objekt med proveniens från äldre kända svenska samlare.

Läs mer »

Objekt ur Kvalitetsauktionen 15 – 16 oktober

Kommande värderingsdagar

Inlämning & värdering