Logga in

Medarbetare

Magnus Bexhed

Magnus Bexhed

Verkställande direktör

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-18 35 16
Mobil: 0705-22 12 04
bexhed@uppsalaauktion.se
Knut Knutson

Knut Knutson

Chefsintendent

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-12 12 22
Mobil: 0708-12 12 27
mail@uppsalaauktion.se
Cronje van Walleghem

Cronje van Walleghem

Vice VD, förste intendent

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-18 35 15
Mobil: 0705-12 12 29
walleghem@uppsalaauktion.se
Sofie Bexhed

Sofie Bexhed

Försäljningschef

Tel: 018-18 35 18
Mobil: 0705-22 61 62
sofie.bexhed@uppsalaauktion.se
Agnes Lidehäll

Agnes Lidehäll

Administrativ chef & Marknadsansvarig

Tel: 018-18 35 01
Mobil: 0701-08 14 03
lidehall@uppsalaauktion.se
Charlotte Widenfelt

Charlotte Widenfelt

Intendent Asiatiskt konsthantverk

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-18 35 20
Mobil: 0709-72 32 82
widenfelt@uppsalaauktion.se
Erik Ingare

Erik Ingare

Intendent

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018-18 35 26
Mobil: 0720-70 67 89
ingare@uppsalaauktion.se
Oscar Silfverhielm

Oscar Silfverhielm

Intendent - Malmö

Tel: 040-16 12 12
Mobil: 0706-04 76 66
silfverhielm@uppsalaauktion.se
Fredrik Blidberg

Fredrik Blidberg

Intendent - Göteborg

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 031-16 12 12
Mobil: 0705-12 44 31
blidberg@uppsalaauktion.se
Karl-Magnus Törnros

Karl-Magnus Törnros

Intendent

Klassiska möbler, silver och äldre konsthantverk
Tel: 018-18 35 23
Mobil: 0720-77 82 30
tornros@uppsalaauktion.se
Julia Unge Sörling

Julia Unge Sörling

Intendent

(Föräldraledig)
Tel: 018-18 35 08
Mobil: 0701-08 14 08
sorling@uppsalaauktion.se
Fredrik Fellbom

Fredrik Fellbom

Intendent

Skulptur och grafik
Tel: 018 - 18 35 19
Mobil: 0707 - 51 81 31
fellbom@uppsalaauktion.se
Jeanna Ahlin

Jeanna Ahlin

Intendent

Modern och samtida konst
Tel: 018-18 35 10
Mobil: 0734-32 41 45
ahlin@uppsalaauktion.se
Karl Green

Karl Green

Intendent

Design och modernt konsthantverk
Tel: 018-18 35 14
Mobil: 0701-08 14 04
green@uppsalaauktion.se
Charlotte Elmér

Charlotte Elmér

Intendent

Gemmolog, FGA
Tel: 018-18 35 24
Mobil: 0720-76 20 30
elmer@uppsalaauktion.se
Anette Granlund

Anette Granlund

Intendent - Mattor och textilier

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 08-611 12 22
Mobil: 0720-76 27 86
granlund@uppsalaauktion.se
Tony Frank

Tony Frank

Intendent - Klockor

Av Sveriges Handelskamrar förordnad värderingsman
Tel: 018 - 18 35 21
Mobil: 0720-76 20 29
frank@uppsalaauktion.se
Louise Westberg

Louise Westberg

Ekonomiansvarig

Tel: 018-18 35 03
Mobil: 0701-08 14 05
westberg@uppsalaauktion.se
Charlotte Johansson

Charlotte Johansson

Ekonomiassistent

Tel: 018-18 35 02
Mobil: 0701-08 14 00
c.johansson@uppsalaauktion.se
Artur Wahlsten

Artur Wahlsten

Assistent

Tel: 018-18 35 22
Mobil: 0734-32 43 29
wahlsten@uppsalaauktion.se
Amanda Rass

Amanda Rass

Assistent konstavdelningen

Tel: 018-12 12 22
Mobil: 0720-70 22 61
rass@uppsalaauktion.se
Gabriel Orre

Gabriel Orre

Assistent

Tel: 040-16 12 12
Mobil: 0720-76 27 87
orre@uppsalaauktion.se
Laura Karlsson

Laura Karlsson

VD-assistent

Tel: 018-18 35 04
Mobil: 0720-70 61 91
karlsson@uppsalaauktion.se
Martin Ameln Ringö

Martin Ameln Ringö

Logistik

Tel: 018-18 35 12
Mobil: 0733-24 94 29
ringo@uppsalaauktion.se
Josefin Nordgren

Josefin Nordgren

Logistik

Tel: 018-18 35 05
Mobil: 0701-08 14 02
nordgren@uppsalaauktion.se
Daniel Wahlberg

Daniel Wahlberg

Fotograf

Tel: 018-18 35 06
Mobil: 0701-08 14 06
wahlberg@uppsalaauktion.se
David Magnusson

David Magnusson

Fotograf

Tel: 018-18 35 17
Mobil: 0701-08 14 01
magnusson@uppsalaauktion.se
Jonas Jöreskog

Jonas Jöreskog

It-ansvarig

Tel: 018-18 35 11
joreskog@uppsalaauktion.se
Sophie Berntson

Sophie Berntson

Representant

Mobil: 0708 - 75 57 51
berntson@uppsalaauktion.se